Baza Wiedzy

Informacja, artykuły i poradniki przydatne wszystkim kandydatom na kierowców

Baza Wiedzy

Jak zdobyć Prawo Jazdy?

Chcesz zdobyć upragnione Prawo Jazdy, ale nie wiesz od czego zacząć? Podpowiadamy co należy po kolei zrobić, aby zdobyć uprawnienia do kierowania samochodem osobowym. Krok po kroku.

Więcej >
Baza Wiedzy

Jak wygląda Kurs na Prawo Jazdy?

Wchodząc w dorosłość każdy chce być wolny i niezależny. Ważnym momentem jest otrzymanie dowodu osobistego, bo to otwiera wiele drzwi, ale to wciąż za mało, jeśli razem z dowodem nie mamy prawdziwego prawa do wolności i samodzielności – tym właśnie jest Prawo Jazdy – synonim wolności XXI wieku.

Więcej >
Baza Wiedzy

Ile kosztuje Prawo Jazdy?

W dzisiejszych czasach uzyskanie prawa jazdy to spory wydatek. Statystyki pokazują, że coraz mniej osób się na niego decyduje. Analizując dane z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) z ostatnich lat można zauważyć spadek liczby wydawanych dokumentów prawa jazdy. W 2016 roku wydano ok. 440 tys. uprawnień kategorii B, w 2018 roku ok. 410 tys., zaś w 2019 roku liczba ta spadła do ok. 370 tys.

Więcej >
Baza Wiedzy

Testy na Prawo Jazdy 2021 – pytania egzaminacyjne

Baza pytań egzaminacyjnych w egzaminie teoretycznym na prawo jazdy liczy prawie 4000 pozycji. Każdy zdający egzamin będzie musiał odpowiedzieć na 20 pytań testowych z wiedzy podstawowej oraz 12 pytań z wiedzy specjalistycznej, dotyczących poszczególnych kategorii prawa jazdy.

Więcej >
Baza Wiedzy

Jak wygląda egzamin praktyczny na Prawo Jazdy?

Kiedy mamy zaliczony egzamin teoretyczny na prawo jazdy możemy wsiąść do samochodu i wjechać na plac manewrowy, a następnie na miasto. Egzamin praktyczny jest z reguły o wiele bardziej stresujący niż test z teorii. Jak wygląda i jak się do niego odpowiednio przygotować?

Więcej >
Aktualności

Promocja z okazji Dnia Kobiet

Wszystkie Panie, które zapiszą się na Kurs Prawa Jazdy Kat. B rozpoczynający się w marcu 2023, otrzymają z okazji Dnia Kobiet aż 3 dodatkowe godziny jazdy GRATIS!

Więcej >

Masz pytania? Zadzwoń lub Napisz