Symulator Nauki Jazdy

Symulator Nauki Jazdy

Bezpłatne i nieograniczone ćwiczenia przed jazdami prawdziwym samochodem szkoleniowym

Ośrodek Szkolenia Kierowców Automobilklubu Rzeszowskiego posiada profesjonalny Symulator Jazdy samochodem osobowym, dzięki któremu, zanim wsiądziesz do prawdziwego auta, opanujesz podstawowe czynności związane z prowadzeniem samochodu. Głównym zadaniem symulatora jest zapoznanie kursanta z autem, wrzucaniem biegów, puszczaniem sprzęgła, manewrowaniem kierownicą, obserwowaniem drogi i znaków itd. Osobie, która wcześniej nigdy nie siedziała za kierownicą, zapoznanie się z podstawami zajmuje kilka godzin z obowiązkowych, płatnych jazd.

Symulator jest urządzeniem stacjonarnym, przygotowanym do realistycznego odwzorowania jazdy autem dla kandydatów na kierowców. Urządzenie, czyli komputer ze specjalnym oprogramowaniem, posiada fotel, kierownicę, drążek zmiany biegów, pedały sprzęgła, hamulca i gazu oraz zestaw przełączników, jakie spotykamy w samochodzie, m.in. światła, kierunkowskazy itp. Zestaw wyposażony jest w cztery monitory, na których wyświetlana jest wirtualna jazda, odzwierciedlająca rzeczywiste warunki i sytuacje drogowe.

Symulator Nauki Jazdy autem daje możliwość wyboru warunków atmosferycznych, w jakich odbywa się jazda, tras oraz scenariuszy, z określonymi zadaniami i o różnym stopniu trudności. Kandydat na kierowcę uczy się poszczególnych czynności związanych z kierowaniem pojazdem i właściwych zachowań za kierownicą. System wychwytuje wszystkie, nawet najdrobniejsze błędy kierowcy, nadmierną prędkość, jazdę bez świateł czy nieumiejętne puszczenie sprzęgła. Kilka godzin spędzonych na symulatorze, przed praktycznym Kursem Prawa Jazdy, czyli jazdami autem szkoleniowym pozwoli zapoznać się z podstawami kierowania samochodem oraz z przepisami ruchu drogowego.

Galeria zdjęć

Zobacz jak na zdjęciach wygląda Symulator Nauki Jazdy samochodem, na którym mogą ćwiczyć uczestnicy Kursów Nauki Jazdy, organizowanych w Automobilklubie Rzeszowskim

Masz pytania? Zadzwoń lub Napisz