Testy na Prawo Jazdy 2021 – pytania egzaminacyjne

Baza pytań egzaminacyjnych w egzaminie teoretycznym na prawo jazdy liczy prawie 4000 pozycji. Każdy zdający egzamin będzie musiał odpowiedzieć na 20 pytań testowych z wiedzy podstawowej oraz 12 pytań z wiedzy specjalistycznej, dotyczących poszczególnych kategorii prawa jazdy.

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pytania na egzaminie na Prawo Jazdy

Podczas egzaminu teoretycznego na prawo jazdy pytania wyświetlają się losowo w czasie rzeczywistym i nie ma możliwości powrotu do poprzednich pytań. Każde pytanie egzaminacyjne zawiera tylko jedną poprawną odpowiedź.

Poszczególne pytania mają różną wartość (1-3 punktów), w zależności od ważności i znaczenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego. Część podstawowa obejmuje 10 pytań za 3 punkty, 6 pytań za 2 punkty i 4 pytania za 1 punkt, zaś w części specjalistycznej znajduje się 6 pytań za 3 punkty, 4 pytania za 2 punkty oraz 2 pytania za 1 punkt.

Maksymalnie w części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy można zdobyć 74 punkty. Aby uzyskać wynik pozytywny trzeba zdobyć przynajmniej 68 punktów.

Baza pytań egzaminacyjnych na Prawo Jazdy 2021

Baza pytań egzaminacyjnych, którą może pobrać każdy kandydat na kierowcę obejmuje trzy pliki Multimedia oraz plik w formacie Excel z opisem pytań na wszystkie kategorie prawa jazdy:

Warto wybrać tylko pytania interesującej nas kategorii, używając funkcji sortowania w kolumnie R. Następnie można połączyć numery pytań (kolumna A) lub użyte media (kolumny: O,S lub T) z plikami jakie uzyskamy po rozpakowaniu katalogów Multimedia. Żmudna praca da efekt w postaci dostępu do w pełni wiarygodnych pytań egzaminacyjnych.

Masz pytania? Zadzwoń lub Napisz